SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Skålfat 5646323
nr 564 6323
Skålfat
1800-tal, tenn, diameter: 33
Kondition: bucklor
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 2 februari 2009
kl 17:17:01
2/2 16:21:11
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn